Adrenalin Challenge Race

Registrace jsou nyní uzavřeny

5. ročník unikátního extrémního závodu.


Extrémní závod, kde závodníky mimo jiné čeká přeplavání Labe, via ferrata, horské kolo, Extreme Travers, slanění ze zámku, běh a další disciplíny, dozvíte se dále.

Posuňte své limity, otestujte sami sebe!

Atraktivní extrémní závod je pro aktivní sportovce. Adrenalin Challenge Race je extrémní závod a svou specifikou je neopakovatelným zážitkem jak pro účastníky, tak pro diváky. Děčín je vstupní bránou Národního parku Česko-Saské Švýcarsko a dějištěm je krásná scenérie města Děčína – kaňon Labe, via ferrata, Pastýřská stěna, děčínský zámek, podzámčí a samotná řeka Labe.
 

Místo konání akce 

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem – pravý břeh Labe.
GPS: 50°46´48.252"N, 14°12´30.129"E.
 

Datum a čas

Neděle 12.5.2019 v 9:30 začátek prezence Adrenalin Challenge Race, v 10:00 rozprava se závodníky a prohlídka tratí a ve 13:30 start závodu.
 

Registrace při závodě

V neděli 12.5.2019 v 9:30 startuje prezence Adrenalin Challenge Race ve stanu Adrenalin Challenge pod děčínským zámkem na Smetanově nábřeží. V 10:00 bude navazovat rozprava se závodníky a prohlídka tratí, start závodu je ve 13:30. Každý závodník před začátkem akce podepíše podmínky o absolvování disciplín (revers). Závodníci, kteří neprojdou registrací, nemohou být připuštěni ke startu!
Adrenalin Challenge Race je určen pro jednotlivce, podmínkou je dovršení věku 18 let. Pokud závodníkovi není 18 let, musí mít písemný souhlas obou zákonných zástupců, tj. potvrzený revers.
 
Závodníci při registraci získají tričko Adrenalin Challenge Race, pitný režim, propagační předměty a upomínkové předměty na Adrenalin Challenge Race 2019. Závodníci, kteří se přihlásí do 18.4.2019, mají garantovanou velikost účastnického trička Adrenalin Challenge uvedenou v přihlášce, což později přihlášeným závodníkům nejsme schopni z důvodu výrobních lhůt garantovat!

Vybavení

Pořadatel poskytne účastníkům veškeré vybavení pro technické disciplíny, tj. kladku, přilbu, celotělové úvazky, karabiny, osmu. Doporučujeme závodníkům sportovní oblečení na převlečení. Nutností jsou prstové rukavice, přepravku/pevný pytel na své věci, NEZAPOMEŇTE!
 

Co potřebujete sebou:

  • plavky nebo neopren
  • oblečení na převlečení
  • kolo
  • přepravku/pevný pytel na své věci
  • pokud jste zvyklý na své věci jako je přilba a ferratový set - můžete využít na disciplínu via ferrata své vybavení, skok z mostu a extreme travers musí závodník absolvovat ve vybavení pořadatele.


Plavání přes Labe tam a zpět cca 450m

Od soutoku k boji 1 u pilíře, tišinou u břehu k boji 2 a zpět k pilíři u depa. Start – soutok Labe a Ploučnice, konec - DEPO.

Kolo - cross country cca 10 km

Pastýřská stěna - 1 okruh - výběh na most, chodník, Myší díra, kostky nahoru, výjezd na Pastýřskou stěnu, menší okruh na Pastýřské stěně, přejezd přes "Červeňák" směr Jaluvčí, sjezd zpět k Myší díře, most, schody, depo. DEPO - DEPO.

Střelba - a) střelba ze vzduchovky vleže, b) střelba ze vzduchovky vestoje

Za netrefení každého terče – penalizace cca 70 m běh. DEPO, Letní orientační biatlon.

Orientační běh cca 1 km ve městě

Nenajde-li závodník stanoviště, nebude diskvalifikován, dostane penalizaci 15 angličáků za každé stanoviště. Letní orientační biatlon, DEPO, Žebřík.

Žebřík na Tyršův most – cca 15 m

Žebřík, ferrata.

Via Ferrata - výška stěny cca 95 m

Ferrata, DEPO Pastýřská stěna - start běhu.

Běh na Pastýřské stěně + seběh – cca 5 km

Pastýřská stěna, Most seskok.

Skok z Tyršova mostu (do lana) – výška cca 16 m

Most, Marina pravý břeh.

Paddleboard na Labi – vytýčená trasa mezi bójkami cca 400 m

Marina, Marina (pravý břeh).

Uphill - výběh na Pastýřskou stěnu, převýšení cca 100 m

Pastýřská stěna, Etreme travers

Extreme travers – délka cca 300 m, výška cca 100 m, pouze nejrychlejších 15 závodníků

Ostatní končí a musí seběhnout dolů do cíle.

Slanění ze zámku s doběhem do cíle

Mapa disciplín